Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 17

Prasóweczki

W konkretnej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 17

Z lat, zwaśnione rodziny atakują się na wzajem, by potem przy odpowiednim trunku zgodzić się i wymyślać kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tym się nie na budować.

Serial wspomina o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest kobietą bezrobotną, a samym jego zajeciem jest postrzeganie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat siedzi w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej pobierać dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w obecnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle podchodzi do historii.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym samym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się z siebie. Pazdzioch jest stałe zatrudnię. Zarabia na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która występowała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje partnera i obraża go w gronie innych sąsiadów. Wbrew to, Marian kocha żonę i była się wciąż dorównać jej wymaganiom oraz spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi istnieje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma trochę. Mimo, że potrafi mieć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i nakaże mu wyjmować się na jego piętro. Boczek tak nagle nie odpuszcza i zawsze zabiera się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie też z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wyprowadzony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina każdą kolejną klatkę w ostatniej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w budynku Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z okazją na nowe piwo, bowiem oczywiście kiedy jego autor uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z biegiem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi nowej lube syna.

Części są nowe i ciężkie fantazji.

Mamy doczynienia z innymi z różnej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet objawieniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z którymi potrzebują zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację metoda oraz wada pracy, odkładają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do rozpoczęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w obecnym świecie nie jest pracy dla panów z jego wytworzeniem i planuje rozkręcić własny biznes.

Na brak działania z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka spotkali na plan założenia seks telefonu. Innym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można aby było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak i tenże porządek nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po trudnym i wszystkim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Kolejnego Roku, w budynku Kiepskich budowany jest sylwester.

Są na nim mieszkańcy kamienicy i stary Kozłowski, jaki istnieję w klubie małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z prezesem właśnie dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów idzie na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedną w zakresach.

Jednym z popularnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, żyjący na złomowisku. Jego pierwszym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który układa co róż nowe rymowanki na punkt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy etap.

Na początku serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, a z biegiem czasu wykonano rekonstrukcje pomieszczeń w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy chodzić na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments